AKREP BURCU GENEL BURÇ ÖZELLİKLERİ (23 Ekim - 21 Kasım)

28 Nisan 2015 Salı


Genel Özellikleri : Akrep burcu insanının en önemli özelliği güçlülüğü ve kurnazlığıdır. Kaybetmeyi asla hazmedemez. Her zaman, her yerde en tepede olmak ister. Birçok duygu Akrep insanında en üst noktadır. Çok fazla sever, çok fazla bağlanır, çok fazla değer verir. Akrep burcu insanının, içindeki gücü dışa vurmayı başarabilirse, altından kalkamayacağı iş, konu yoktur. Bu burcun insanı için en büyük handikap, çevreye uyum sağlayamama ve övgüleri takdir edememedir. İhtiraslarının ve hiddetinin esiri olabilir. Akrep insanı genelde kendi iç.ine kapanıp yaşamak eğilimindedir. Göz önünde olmaktan pek hoşlanmaz. İnsanları çok fazla eleştirir, fakat kendisi eleştirilmeye hiç gelemez. Bu burcun insanları girişkendir, büyük bir güce, analizci bir kafaya ve doğal bir çekiciliğe sahiptir.

Akrep Burcu Kadını : Akrep burcu kadınları daima çekici, ihtiraslı ve güçlü olurlar. Akrep kadını istediğini elde eder. İçinde varolan gücü doğru yönlendirebilirse istediği herşeye kavuşabilir. Çok doğal bir çekicilikleri vardır. Genelde erkekleri kendilerine hayran bırakırlar. Güçlü karakterleri sayesinde erkekleri rahatlıkla parmaklarında oynatabilirler. Sevdikleri kişilere karşı çok derin duygular beslerler. Fakat başkalarına karşı çok soğuk ve kayıtsız bir karakter sergilerler. Bu burcun kadınının en olumsuz özelliği, zaman zaman aşırıya kaçan eleştirme huyudur. Bu şekilde çevrelerindeki insanları, özellikle sevenlerini çok kırarlar.

Akrep Burcu Erkeği : Akrep burcu erkeği, çok kıskanç, zorbalığa yatkın, çevresindeki insanları rahatlıkla kızıdırabilen, kendisini kızıdıranlara karşı çok acımasızca davranabilen bir tiptir. BU burcun erkekleri ancak ve ancak onun bu özelliklerine boyun eğebilecek, uysal, uyumlu ve sabırlı bir karşı cins ile mutlu olabilirler. Akrep burcu erkeği herşeye rağmen, dıştan çok sert bir mizaca sahip olsa da, kendi içinde duygulu ve anlayışlıdır. Aslında bu sert mizaç onun kabuğu, içindeki güçsüz karakteri dış etkilerden korumak için kullandığı kalkandır. Akrep erkeğinin sevgisi çok güçlü ve derindir. Bu burcun erkeği kararlarında ısrarlı ve sebatlıdırlar. Ev hayatında tam lider olmak ,aldıkları her kararın uygulanmasını isterler. Atılgan ve cesurdurlar.