KOVA BURCU GENEL BURÇ ÖZELLİKLERİ (20 Ocak - 18 Şubat)

6 Mayıs 2015 Çarşamba


Genel Özellikleri : Kova burcu insanının en belirgin özelliği insancıllığıdır. Bu burçta doğan kadın ve erkekler , insanlık için yaşarlar. Kendilerini dünyaya verirler. Kova burcu insanın ruhuna can ve ilham verir. Bu burçta doğan insanlar genelde çok yaratıcı özelliklere sahiptirler. İnce ruhlu, nazik, anlayışlı ve yardımseverdirler. Genellikle çok iyi bir sırdaş ve danışmandırlar. Mütevazi, alçakgönüllü ve iddiasızdırlar. Bu yüzden zaman zaman başkaları tarafından hor görülebilirler. Fakat Kova insanı bunu sorun etmez. Genelde uyumlu, insanlarla tartışmayı sevmeyen ve adaleti seven insanlardır. Asla önyargılı hareket etmezler. Kafalarına koydukları işi mutlaka başarırlar. Kova burcunda doğanlar o kadar iyi adapte olabilirler ve insan tabiatını o kadar iyi anlarlar ki, hayatın hemen her safha ve kesiminde yapıcı rol oynayabilirler.

Kova Burcu Kadını : Kova burcu kadınının doğuştan insancıl bir tabiatı vardır. Bu burcun kadını için en büyük mutluluk; başkalarına iyilik yapmaktır. Dünyayı bir bütün olarak görür ve kişisel istek ve beklentilerin üzerine çıkar. Kova burcu kadını çok iyi bir eş ve anne olabilir. Çok güçlü sezgilere sahiptir. Aşk konusunda genelde temkinli hareket ederler. Fakat aşık olduklarında fedakar ve sadıktırlar. İş hayatında çok parlak değildirler ama iyi bir eğitimci olabilirler. Dünyayı daha güzel bir yer haline getirmeye çalışmak bu burcun kadınının asli görevidir. Bu burça mensup kadınların dikkat etmesi gereken en önemli husus insanlar güvendir. Çünkü Kova kadınları çok çabuk güvenirler. Bu yüzden büyük üzüntüler yaşayabilirler.

Kova Burcu Erkeği : Kova burcu erkeği oldukça iyimser ve yapıcıdır. Herşeyi evrensel açıdan görür. Aşık olduğunda sevdiklerini mutlu etmek için herşeyi yaparlar. Aşklarından çok dostluklarını kuvvetlidir. Çok sağlam dostluklar kurarlar. Dostları için sürekli olumlu, güzel şeyler düşünürler. Kova burcu erkekleri iş hayatında çok parlak değildirler. Çünkü emir almaktan hoşlanmazlar. Onlar toplum yararına gönüllü çalışmaktan hoşlanırlar. Bağımsızlıklarına, özgürlüklerine çok düşkündürler. Paraya pek önem vermezler. Gezmeye , yeni yerler keşfetmeye bayılırlar. İyi bir eş olabilirler. Eşlerine çok değer verirler. Aile Kova erkeği için kutsal bir birliktir.